Tarihi Alaaddin Bey Cami onarılıyor

Tarihi Alaaddin Bey Cami onarılıyor
Tarihi Alaaddin Bey Cami onarılıyor
MUŞ (AA) - Muş'ta, tarihi Alaaddin Bey Cami'nin onarım çalışmaları devam ediyor.Muş Müftüsü Recep Uzun, yaptığı açıklamada, 18. yüzyılda dönemin...

MUŞ (AA) - Muş'ta, tarihi Alaaddin Bey Cami'nin onarım çalışmaları devam ediyor.

Muş Müftüsü Recep Uzun, yaptığı açıklamada, 18. yüzyılda dönemin Valisi Alaaddin Bey tarafından inşa edilen caminin, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nce onarıma alındığını söyledi.

Çalışmaların kasım ayında sona ereceğini aktaran Uzun, hayırsever bir vatandaş tarafından cami yanındaki arsanın hibe edildiğini belirterek bu alana kadın ve erkekler için abdesthane yapılacağını kaydetti.

Tarihi eser statüsünde olan camide itinalı bir çalışma yürütüleceğini belirten Uzun, "Mülkiyeti Vakfılar Genel Müdürlüğü'ne ait olan tarihi cami, uzun yıllara rağmen ihtişamlı bir şekilde ayakta durmayı başardı. Uzun zamandan beri onarımı yapılmadığı için tahrip olan bazı kısımları tadilattan geçirilecek" diye konuştu.

Hacı Şeref Camisi'nde de onarım çalışması yapıldığını hatırlatan Uzun, istimlak sıkıntısı nedeniyle bu camideki onarımın önümüzdeki yıl bitirileceğini dile getirdi.


    ETİKETLER:

    Kadın

    ,

    Cami