Türk Kızılayı'ndan ihtiyaç sahibi ailelere yardım

Türk Kızılayı'ndan ihtiyaç sahibi ailelere yardım
Türk Kızılayı'ndan ihtiyaç sahibi ailelere yardım
MUŞ (AA) - Türk Kızılayı Malazgirt Şubesi, ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere et ve kıyma dağıttı. Türk Kızılayı Malazgirt Şube Başkanı...

MUŞ (AA) - Türk Kızılayı Malazgirt Şubesi, ramazan ayı nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere et ve kıyma dağıttı. 

Türk Kızılayı Malazgirt Şube Başkanı Erhan Aslan, yaptığı açıklamada, ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlı olmasını diledi.

Vekaletle kesilen kurban etlerinden ihtiyaç sahiplerine 800 gramlık kutular halinde kıyma ve et dağıttıklarını bildiren Aslan, "Asırlar önce iyilik yolculuğuna çıkan Türk Kızılayı, yardımseverlerin her geçen gün artan güveni ve desteği ile ihtiyaç sahiplerinin umutlarını yeşertmeye devam ediyor. Bazı şeyler gönülden kopmalı. Ülke genelinde 700'e yakın şubesi, yüz binlerce üyesi ve gönüllüsü ile Türk Kızılayı, tüm bu çalışmaları yardımsever halktan aldığı güçle gerçekleştirmeye devam ediyor. Türk Kızılayı'nın gücüne güç katmak isteyen şubeler içinde Malazgirt şubesi olarak biz de katkıda bulunuyoruz" diye konuştu. 

İlçede yardıma muhtaç aileleri tek tek gezerek, et ve kıyma dağıtan gönüllüler ise yardımın ilerleyen günlerde de devam edeceğini belirtti.

?Muhtaç aileler de yardımlarından dolayı Türk Kızılayı çalışanlarına teşekkür etti.