Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Muş Valisi Büyükersoy, Vali Adil Yazar İlkokulu'nda oyunu kullandı

MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, Muş Vali Adil Yazar İlkokulu'nda oyunu kullandı.

Eşi Zehra Kadriye Büyükresoy ile 1093 nolu sandıkta oyunu kullanan Vali Büyükersoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşların hür iradesiyle sandık  başına giderek, müdahale olmadan oyununu kullanması için her türlü tedbirin alındığını ve şu ana kadar olumsuz bir havanın kendilerine yansıtılmadığını söyledi.

Büyükersoy, şunları kaydetti:

"Eşimle geldik ve vatandaşlık görevimizi yaptık. Seçim inşallah hayırlı uğurlu olur. Biz seçimin güvenliğinden sorumluyuz. Güvenlikle alakalı tüm tedbirleri aldık. Hepinizin bildiği gibi seçimler hakim gözetiminde yapılmakta. Seçimle ilgili konuları hakimlerimiz takip etmekte. Bunun dışında kalan diğer konular özellikle güvenlik konusu bizim görev sahamızda. Vatandaşlarımızın huzurlu korkusuz güvenli bir seçim atlatması için elimizden gelen bütün gayretleri gösterdik. Bütün tedbirleri aldık ve almaya devam ediyoruz. İnşallah hayırlısı olur."

Aynı okulda eşiyle oy kullanan  Belediye Başkanı Feyat Asya ise sokakları gözlediklerinde halkın sağduyulu şekilde ve adeta demokrasi şölenine gidercesine bayramlık elbiselerini giyerek sandık başına gittiğini gördüklerini ifade etti.

Vatandaşların hür iradelerini sandığa yansıtmaya devam ettiğini belirten Asya, seçime katılımın yoğun olduğunu dile getirdi.

Asya, "Seçimin tüm  Türkiye 'ye hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bütün halka bu konuda sağduyu çağrısında bulunuyorum. En nihayetinde sandıkta ne çıkarsa kabulümüzdür. Yeter ki gönüller kırılmasın, canlar incinmesin. Halkımızın iradesine saygı duyuyoruz ve kararına da güveniyoruz" ifadelerini kullandı.