Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Muş Valisi Yavuz: "Herkes özgür, hür iradesiyle sandığa gidip tercihini yapsın. Biz halkımızın iradesine sonuna kadar saygılıyız"

MUŞ (AA) - Muş'ta vatandaşlar, 26. Dönem Milletvekilli Genel Seçimi için oy kullanmaya devam ediyor.

Seçmenler, il genelindeki 844 sandıkta milletvekillerini belirlemek amacıyla saat 07.00'dan itibaren sandık başına giderek, oy kullanmaya başladı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren okul önlerine gitmeye başlayan  vatandaşlar sorunsuz bir şekilde oylarını kullanıyor.

220 bin 297 seçmenin bulunduğu il genelinde, oy verme işlemi saat 16.00'da sona erecek.

Muş Valisi Seddar Yavuz da Adil Yazar İlkokulunda oyunu kullandı.

Yavuz, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, demokrasilerde olmazsa olmazın, halkın iradesi ve bağımsız yargı tarafından yapılan seçimler olduğunu belirtti. 

Sandık olmadan demokrasinin olamayacağını ifade eden Yavuz,  şunları kaydetti:

"Özgür ve hür irade sandığa yansımadan demokrasilerden bahsedilemez. O yüzden bugün milletimiz açısından bir demokrasi bayramıdır. Bu bayramın huzur ve sevinç içinde gerçekleşmesi en büyük dileğimiz. Valilik olarak vatandaşımızın özgür ve hür iradesinin sandığa yansıması noktasında gerekli her türlü tedbiri almış bulunuyoruz. Seçimlerin ilimize, ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum."

Yavuz, sandıktan hangi sonuç çıkarsa çıksın, tüm siyasi partilerin ve adayların halkın iradesine saygı göstermesi ve olgunlukla karşılaması gerektiğini dile getirerek, "Biz devlet olarak her türlü ortama, şarta hazırız. Ümit ediyorum ki herkes bu olgunluk içerisinde davranır ve hareket eder. O yüzden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Şu ana kadar ulaşan bir sıkıntı yok. Ümit ederiz herhangi bir sorun çıkmaz. Sorun çıktığı takdirde müdahale edebilecek yeterli hazırlığa ve güce sahibiz. Tabii ki temenni etmiyoruz. Herkes özgür ,hür iradesiyle sandığa gidip tercihini yapsın. Biz halkımızın iradesine sonuna kadar saygılıyız" ifadelerini kullandı.