"Üşüyen elleri, yürekleri ısıtmak için gidiyorlar" kampanyası

"Üşüyen elleri, yürekleri ısıtmak için gidiyorlar" kampanyası
"Üşüyen elleri, yürekleri ısıtmak için gidiyorlar" kampanyası
- İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği, kampanya kapsamında Sungu beldesindeki okullarda, öğrencilere giysi ve kırtasiye malzemeleri dağıttı

MUŞ (AA) - İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği üyeleri başlattıkları "Üşüyen elleri, yürekleri ısıtmak için gidiyorlar" kampanyası kapsamında, Sungu beldesinde 3 okulda, giysi ve kırtasiye yardımında bulundu.

Sungu beldesi Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Ayhan Göçmen'in girişimleriyle yardım kampanyası başlatan ve Muş'a gelen İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı Selami Aykut ve yönetim kurulu üyeleri, Sungu Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda eğitim gören öğrencilere giysi ve kırtasiye yardımında bulundu.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan İstanbul Muhtarları Derneği Başkanı Aykut, İstanbul'dan Muş'a kardeşlik köprüsü anlayışıyla "Üşüyen elleri, yürekleri ısıtmak için gidiyorlar" sloganıyla muhtarlarla kampanya başlattıklarını belirterek, "Bundan sonra İstanbul muhtarları olarak bu kardeşlik ve gönül köprüsünü elimizden geldiği kadar sürdüreceğiz. Anadolu 'nun köylerinde, beldelerinde yaşayan ihtiyaçlı ailelere, büyük şehirlerdeki muhtarların destek sunmasını amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Sungu Belediye Başkanı Bedrettin Çetin ise İstanbul muhtarlarının başlattığı duyarlı kampanyadan dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.