Vali Büyükersoy, başarılı öğrencileri ödüllendirdi

Vali Büyükersoy, başarılı öğrencileri ödüllendirdi
Vali Büyükersoy, başarılı öğrencileri ödüllendirdi
MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, Türkiye'de yapılan 6. Uluslararası Arapça Yarışmaları'nda dereceye giren Muş Ferabi İmam Hatip...

MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy,  Türkiye 'de yapılan 6. Uluslararası Arapça Yarışmaları'nda dereceye giren Muş Ferabi İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerini ödüllendirdi. 

Milli  Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmada başarılı olan öğrencileri makamında kabul eden Büyükersoy, öğrencileri altında ödüllendirdi.

Arapça bilen insanların sayısının artmasını arzu ettiklerini, bu nedenle düzenlenen etkinliklerin faydalı olacağına inandığını belirten Büyükersoy, şöyle konuştu:

"Son yıllarda ülkemize gelen Arapça'yı ana dili olarak konuşan kardeşlerimizin Türkiye'ye faydalı olabileceği kanaatindeyim. Bu ülkede İngilizce bilenler kadar Arapça bilenler olsaydı, Türkiye'nin Arap dünyasına olan ihracatı patlardı. Arapça bilenlerin sayısı arttıkça, Türkiye'nin en az Amerika, Fransa , İngiltere kadar Arap dünyasına ihracat yapabileceğine inanıyorum. Bu işin maddi yönü, bir de manevi yönü var. Manevi yönü, maddi yönünden çok daha önemli. O da bizler İslam dinine inanmış insanlarız. İslam'ın kitabı olan Kur'an-ı Kerim'i anlayabilmemiz için Arapça'yı öğrenmemiz gerekir."