Vali Büyükersoy, grup köy yollarını inceledi

Vali Büyükersoy, grup köy yollarını inceledi
Vali Büyükersoy, grup köy yollarını inceledi
MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şehmus Yentür ile merkeze bağlı Yazla Deresi'ndeki grup köy yollarında...

MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şehmus Yentür ile merkeze bağlı Yazla Deresi'ndeki grup köy yollarında yürütülen çalışmaları inceledi.

Çalışmalar hakkında Yentür'den bilgi alan Büyükersoy, yaptığı açıklamada, Yazla Deresi mevkisindeki grup köy yolu için ihale yaptıklarını söyledi.

Mevkide yaklaşık 23,5 kilometrelik yol çalışması yapılacağını ifade eden Büyükersoy, şöyle konuştu:

" Proje bedeli 13 milyon, sözleşme bedeli ise 8 milyon 600 bin liradır. Burada asfaltlama çalışması yapılacak yollarımızı inceledim. Bölgede vatandaşlarımız ulaşım konusunda sürekli sıkıntı yaşamakta. Bu projeyle yol çalışmaları bittiğinde köy yollarımız daha kullanışlı hale gelecek. Çalışmaların tamamlanmasıyla standardı yüksek yolu vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Bu bölgede yaklaşık 20 köy var. Vatandaşın ulaşımını en iyi biçimde sağlamak asli görevimizdir. Bu açından köy yollarımıza önem veriyoruz."

Daha sonra Elçiler Köyü İlkokulu'nu ziyaret eden Büyükersoy, burada Okul Müdürü Tuncay Yıldırım ve öğretmenlerle bir araya gelerek, okul ve eğitim durumu hakkında bilgi aldı.


  ETİKETLER:

  Ulaşım

  ,

  Köy

  ,

  Proje

  ,

  Okul

  ,

  sözleşme

  ,

  eğitim

  ,

  ihale