Vali Büyükersoy, grup köy yollarını inceledi

Vali Büyükersoy, grup köy yollarını inceledi
Vali Büyükersoy, grup köy yollarını inceledi
 MUŞ (AA) - Muş Valisi Vedat Büyükersoy, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şehmus Yentür ile merkeze bağlı Yazla Deresi'ndeki grup köy yolunda yapılan...

 MUŞ (AA) - Muş Valisi Vedat Büyükersoy, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şehmus Yentür ile merkeze bağlı Yazla Deresi'ndeki grup köy yolunda yapılan çalışmaları inceledi.

Yürütülen çalışmalarla ilgili Yentür'den bilgi alan Büyükersoy, 20 grup köy yolunda çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

Vatandaşların yaşadıkları sıkıntıları gidererek ulaşımlarını kolaylaştırmak istediklerini bildiren Büyükersoy, şöyle konuştu:

"Bu yolda 20 köyümüzün ulaşımını rahat bir şekilde sağlamak amacıyla  24 kilometrelik yolu yeniden genişletme ve altyapı çalışmalarına başladık. Proje bedeli 16 milyon, sözleşme bedeli ise 8 milyon 600 bin liradır. İl Özel İdaresi kaynaklarının dışında çeşitli kaynaklarla tamamen Güvenlik Yolu Projesi kapsamında yapılacak. Her ne kadar güvenlik yolu ismi geçiyorsa da vatandaşımızın bunu sadece güvenlik amaçlı yapıldığını düşünmemesi lazım. Bu tamamen 20 köy yolumuzun ulaşımını sağlayacak bir yol. İl Özel İdaremize de külfet olmaksızın farklı bir yöntemle gerçekleştirdiğimiz bir yol çalışması."

Yolların bozulmaması için farklı metodlar kullandıklarını ve altyapıların daha sağlam olması amacıyla sürekli kontrol ettiklerini anlatan Büyükersoy, "Dağı taşı deliyoruz. Çünkü özelikle burada toprak çok yumuşak, bu nedenle de sürekli kayıyor. Biz her yıl burada çalışma yapıyoruz. Bundan sonra daha farklı çalışmalarla kaymalara karşı tedbirlerimizi almış olacağız. Değişik yerlere beton atıyoruz, onların boşluklarını dolduruyoruz" dedi.


  ETİKETLER:

  Köy

  ,

  Proje

  ,

  sözleşme

  ,

  güvenlik

  ,

  Karşı