Vali Büyükersoy, iş adamlarını kabul etti

Vali Büyükersoy, iş adamlarını kabul etti
Vali Büyükersoy, iş adamlarını kabul etti
MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, Bursa'da yaşayan ve bazı görüşmelerde bulunmak üzere kente gelen Muşlu iş adamlarını kabul etti.İş adamlarının...

MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, Bursa'da yaşayan ve bazı görüşmelerde bulunmak üzere kente gelen Muşlu adamlarını kabul etti.

İş adamlarının kenti ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükersoy, ülkede yaşayan herkesin birinci önceliğinin iş ve aş olduğunu söyledi.

İşi ve aşı olmayan insanların kaliteli bir yaşamın sürdürmesinin mümkün olmadığını belirten Büyükersoy, iş adamlarının yatırım yapmasını istedi.

Demokratik Çözüm, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'nin, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hatırı sayılır bir teşvik unsuru olduğunu belirten Büyükersoy, şöyle konuştu:

"Yatırım için gerekli olan güvenlik konusundaki sıkıntılar çok şükür aşıldı. İlimiz umut vadeden iller arasında ilk sıralarda yer almakta. İlin kalkınması için çok sayıda projemiz de devam etmekte. Bunlar tamamlandığında tarım ve hayvancılık konusunda ilimizin bulunduğu statü daha bir önem arz edecek ve Muş Ovası Türkiye 'nin parlayan yıldızı olacak. Vatandaşlarımız da ekonomik olarak çok büyük fayda görecek. Hatta ovada olmayan köylüler bile zenginleşmeden istifade edecek. Bu çerçevede hazırlanan projelerin kısa sürede bitmesi ve tüm vatandaşlarımızın ekonomisine yansımasını canı gönülden bekliyoruz. Sizlerin de ilimize yatırım yapmanızı arzu ediyorum. İnsanımızın işe ve aşa ihtiyacı var."

Ziyarette iş adamları Büyükersoy'a, Muş Spor -Bursa Spor atkısı ve Bursa'ya özgü hediye takdim etti.