Vali Büyükersoy korucularla bir araya geldi

Vali Büyükersoy korucularla bir araya geldi
Vali Büyükersoy korucularla bir araya geldi
MUŞ (AA) - Muş Valisi Vedat Büyükersoy, köy korucularıyla bir araya geldi.Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, askeri gazinoda düzenlenen...

MUŞ (AA) - Muş Valisi Vedat Büyükersoy, köy korucularıyla bir araya geldi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, askeri gazinoda düzenlenen programda konuşan Büyükersoy, "Bizler bugün ülkemizde rahatça yaşayabiliyorsak, bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz" ifadesini kullandı. 

Büyükersoy, şunları kaydetti:

"Aslında korumaya çalıştığımız herkesin kendi köyü, kendi evi ama topyekun baktığımızda hepimiz kötülüklere karşı mücadele veriyoruz. Bizler insanların huzuru ve güvenliği için hep beraber çalışmaktayız. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın inancıyla hepimiz hizmet vermeye devam ediyoruz. Korucularımızın da birtakım sıkıntıları olabilir. Bu sıkıntılar bizlerin de sıkıntılarıdır. Bu sıkıntıları tespit ederek beraberce çözmeye çalışacağız." 

Programa, Elazığ 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakçı, Bingöl Tugay Komutanı Murat Aygün, Muş Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay İsmail Işık, Muş İl Jandarma Komutanı Jandarma Pilot Kurmay Albay Osman Nuri Çevik ve köy korucuları katıldı.

Programın ardından Büyükersoy, merkeze bağlı Kepenek köyündeki Arak Kilisesi ve Manastırında incelemelerde bulundu.


  ETİKETLER:

  Bingöl

  ,

  Tunceli

  ,

  şehit

  ,

  Bugün

  ,

  Köy

  ,

  jandarma

  ,

  hizmet

  ,

  Karşı