Vali Büyükersoy, Rektör Polat'ı ziyaret etti

Vali Büyükersoy, Rektör Polat'ı ziyaret etti
Vali Büyükersoy, Rektör Polat'ı ziyaret etti
MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat'ı ziyaret ederek, görevinde başarı...

MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat'ı ziyaret ederek, görevinde başarı diledi. 

Belediye Başkanı Feyat Asya ile MŞÜ Rektörlüğü'ne giden Büyükersoy, Polat'a yeni görevinde başarı dileklerini iletti.

Görevin Muş halkı ve üniversite camiası için hayırlı olması temennisinde bulunan Büyükersoy, şöyle konuştu:

"Bilindiği üzere günümüz bilgi toplumunun en önemli kurumlarından biri üniversiteler. Üniversitelerin temel amacı, kültürü geliştirmek ve yaymaktır. Fakat zamanla bunlara yeni amaçlar eklenmiştir. Üniversiteler, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda, kuruldukları kentin, ülkenin, hatta dünyanın gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır. Bu anlamda ilimizde 2007 yılında kurulan üniversitemiz, Muş'a hem kültürel hem de ekonomik anlamda katkı sağlamaktadır. Her geçen yıl öğrenci sayısının artması, tercih edilen bir üniversite olması, ilimizin inşaat, giyim, gıda, hizmet gibi birçok sektörün de canlanmasına olanak sağlamıştır. O nedenle hem eğitim hem de yaşam alanı olan üniversiteler bizim için çok önemlidir."

Polat ise Büyükersoy ve Asya'nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti.