Vali BüyükersoyVali Büyükersoy, TEOG birincilerini ödüllendirdi

Vali BüyükersoyVali Büyükersoy, TEOG birincilerini ödüllendirdi
Vali BüyükersoyVali Büyükersoy, TEOG birincilerini ödüllendirdi
- Büyükersoy, TEOG sınavında tüm soruları doğru cevaplandıran 3 öğrenciyi altınla ödüllendirdi

MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, Milli Eğitim Bakanlığınca 8'inci sınıflar arasında düzenlenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında tüm soruları doğru yanıtlayan 3 öğrenciyi altınla ödüllendirdi.

TEOG sınavında tüm soruları doğru yanıtlayan Tandoğan Ortaokulu öğrencisi Kadir Çelik, 2071 Melikşah Ortaokulu öğrencisi Elif Esra Arslantaş ve Prof. Dr. Vahit Özmen Ortakolu öğrencisi Dilan Erol, Büyükersoy'u makamında ziyaret etti.

Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Karakaya ve okul müdürleriyle başarılı öğrencileri makamında kabul eden Büyükersoy, başarının sırrının çok çalışmaktan geçtiğini belirterek, öğrencileri gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik etti. 

Büyükersoy, "Ülkemizde çalışırsanız olamayacağınız hiç bir makam ve mevki yok. İnsanlar çalışarak her yere gelebilir. Birçok siyasetçi sizler gibi eğitim basamaklarını tırmandı. Hatta büyük bir kısmının köylerden çıktığını görmekteyiz. Bu da gösteriyor ki çalışanın önü her zaman açık. Hedeflerinizi yüksek tutun. Yüksek tutuğunuz hedeflere bugüne kadar gösterdiğiniz gayretli çalışmayla devam edin" ifadelerini kullandı.

Ardından Büyükersoy, öğrencileri altınla ödüllendirdi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü de öğrencilere çeyrek altın verdi.


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  Okul

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  TEOG