Vali Yavuz'dan Fen Lisesi'ne ziyaret

Vali Yavuz'dan Fen Lisesi'ne ziyaret
Vali Yavuz'dan Fen Lisesi'ne ziyaret
MUŞ (AA) - Muş Valisi Seddar Yavuz, Fen Lisesini ziyaret etti.Yavuz, beraberinde Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sebahattin Eke ile Fen Lisesinde...

MUŞ (AA) - Muş Valisi Seddar Yavuz, Fen Lisesini ziyaret etti.

Yavuz, beraberinde Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sebahattin Eke ile Fen Lisesinde incelemelerde bulunarak, okul müdürü Şerafettin Yıldız'dan bilgi aldı..

Vali Yavuz, öğretmenlerle görüşmesi esnasında yaptığı açıklamada, eğitim kurumlarının en iyi düzeye yükselmesi, öğrencilerin başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi.

Konuşmasında eğitimin önemine değinen Vali Yavuz, şöyle konuştu:

"Eğitim ve öğretim, ilimizde en öncelikli konular arasında yer alıyor. Eğitimin altyapısını ve fiziki şartları tamamlamak bir şekilde mümkün. Bina yaparsınız, bina kiralarsınız, ancak insan unsuru, üzerinde daha titizlikle durmamız gereken bir konu. Heyecanını kaybetmemiş idealist öğretmenlerle Türkiye'nin geleceğini inşa edebiliriz, öğrencilerimize bu düşüncemizi aktarmamız, başarılı öğrenciyi değerlerimizle de donatmalı, medeniyet hissiyatı gelişmiş nesiller yetiştirmeliyiz. Çocuklarımızın başarılı olması, hem ailelerinin hem bizim dolayısıyla ülkemizin meselesidir."

Öğrencilerle de sohbet eden Yavuz, Osmaniye Valisinin Bulanıklı, Isparta Valisinin de Vartolu olmasını örnek gösterdi.

"Görüldüğü gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşına mevki verirken memleketine, etnik kökenine bakmıyor, ayrımcılık yapmıyor, bunu sakın aklınızdan çıkarmayın" diyen Vali Yavuz, "Yeter ki siz isteyin, başarılı olacağınız, muhataplarınızı memnun edecek meslekleri icra edin. Öğretmenlerimiz ve ailenizle başarıya giden yolda işbirliği yapmalı, zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmelisiniz" ifadesini kullandı.