Vali Yavuz'dan, İMKB Anadolu Lisesi'ne ziyaret

Vali Yavuz'dan, İMKB Anadolu Lisesi'ne ziyaret
Vali Yavuz'dan, İMKB Anadolu Lisesi'ne ziyaret
MUŞ (AA) - Vali Seddar Yavuz, okul ziyaretleri kapsamında, Muş İMKB Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle bir araya geldi.Valilikten yapılan...

MUŞ (AA) - Vali Seddar Yavuz, okul ziyaretleri kapsamında, Muş İMKB Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle bir araya geldi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Vali Yavuz'un, okulun konferans salonunda meslek seçimleri ve hayatta nasıl yol izleyebilecekleri konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulunduğu belirtildi.

Vali Yavuz'un, eğitim ve öğretim konusunun ilin öncelikli konuları arasında yer aldığı, bu nedenle de kentin eğitim altyapısı ve fiziki şartlarını tamamlamak için çalışmalara hız verdikleri bildirilen açıklamada, şunlar ifade edildi:

"Türkiye'nin geleceğini inşa edecek idealist eğitimcilerin, öğrencileri değerler eğitimiyle donatarak, medeniyet hissiyatı gelişmiş nesiller olarak yetiştirilmesi gerekiyor. Gençlerimizi yetiştirirken sadece başarıyı kıstas olarak almıyoruz. Bunun yanında değerler eğitimini en iyi şekilde almış, başta kendisine, sonra ailesine, vatanına ve milletine faydalı insan yetiştirmek hedefimizdir. İstediğimiz mesleklerden ziyade, çocukların severek yapabilecekleri, kendilerine ve memleketine faydalı olabilecekleri meslekleri seçmeleri gerekiyor. Hangi mesleği seçerseniz seçin, bir paradigmanız olsun. Yani değerleriniz ve prensipleriniz olmazsa olmazınız olsun. Her ne kadar kısa olduğu söylense de hayat uzun bir maratondur. Önemli olan iyi başlamak ve iyi bitirmektir. Okul yöneticileri ve öğretmenlerden, çocuklara hayatları boyunca rehber olabilecek paradigma listeleri hazırlanma konusunda yardımcı olmalarını istiyorum."

Açıklamada, toplantı sonrası Vali Yavuz'un, öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet bildirildi.