Vücudundaki yanıklar nedeniyle mağdur oldu

Vücudundaki yanıklar nedeniyle mağdur oldu
Vücudundaki yanıklar nedeniyle mağdur oldu
- Malazgirt ilçesinde yaşayan ve geçen yıl geçirdiği kaza sonucu vücudunun büyük bölümü yanan Ekrem Taşdemir, yetkililerden yardım bekliyor

MUŞ (AA) - Malazgirt ilçesinde yaşayan ve geçen yıl geçirdiği talihsiz bir kaza sonucu vücudunun büyük bölümü yanan Ekrem Taşdemir, yardım bekliyor.

Bir yıl önce çalışmak için gittiği Kastamonu'da geçirdiği talihsiz bir kaza sonucu vücudunun büyük bölümü yanan ve yatalak olan Taşdemir, devletin ve hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Taşdemir, geçen yıl çalışmak için gittiği Kastamonu'da başından talihsiz bir kaza geçtiğini ve vücudunun büyük bölümünün yandığını söyledi.

Vücudundaki yanıklar nedeniyle çalışamadığını ifade eden Taşdemir, şöyle konuştu:

"Yangın iş yerinde değil, evde olduğu için sadece tedavi ücretleri karşılandı. Herhangi bir tazminat verilmedi. Ben çalışamaz duruma geldim ve yatalağım. Beni tedavi eden doktorlarım da bana 'çalışamaz' raporu vermediler. Kollarımı kaldıramıyorum ve iş görmüyorlar. Vücudum tamamen yandığı için Amerika'dan kendi imkanlarımla 10 bin liraya getirttiğim vücut maskesiyle yaşamak zorundayım. 9 kişilik bir aileyiz. Çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılamak istiyorum. Birkaç defa ameliyat geçirmeme rağmen yine de iyileşemedim. İki kolumda 3 aylık fizik tedaviye cevap vermedi. Tek isteğim devletimiz bana yardımcı olması. Bana 'iş göremez' raporu verirlerse ben maddi acıdan belki bir nebze de olsa rahatlarım. Tüm ihtiyaçlarımı eşim karşılıyor. Kendi ihtiyaçlarımı bile karşılayamıyorum."