Yarıyıl tatilinde Malazgirt Halk Kütüphanesine ilgi arttı

Yarıyıl tatilinde Malazgirt Halk Kütüphanesine ilgi arttı
Yarıyıl tatilinde Malazgirt Halk Kütüphanesine ilgi arttı
MUŞ (AA) - Malazgirt Halk Kütüphanesinde, yarıyıl tatilinde yoğunluk yaşanıyor.Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte, 80 çocuk ve 120...

MUŞ (AA) - Malazgirt Halk Kütüphanesinde, yarıyıl tatilinde yoğunluk yaşanıyor.

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte, 80 çocuk ve 120 yetişkin kapasiteli ilçe kütüphanesi okuma salonlarında yoğunluk yaşanmaya başladı.

Kütüphane Müdürü Takyettin Taş, kütüphanenin 26 bin kitap kapasitesine sahip olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Buraya okumaya gelen vatandaşlarımız her türlü kitabı bulabiliyor. Kütüphaneye gelecek vakti olmadığı halde okumak isteyenlere seslenmek istiyorum. Üyelik sistemimiz sayesinde isteyen herkes istediği kitabı 15 gün boyunca alıp okuyabilir. Ayrıca buradan 'kışın kahvehane dışında seçeneğimiz yok' diyen vatandaşlarımıza da seslenmek istiyorum. Gelin ve burada sizi ne kadar zengin bir dünyanın beklediğini görün."

Yarıyıl tatilinin kütüphanede değerlendirmeyi seçen çocuklar ise tatilde kayarak ve kitap okuyarak vakit geçirdiklerini kaydetti.

Yetişkin salonunda kitap okumaya gelen gençlerden Resul Akgün de "Kütüphanemiz çok güzel, çok sıcak. Kaynak açısından çok zengin. İstediğimiz her kitabı bulabiliyoruz. Bize bu imkanları sunan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.


  ETİKETLER:

  kitap

  ,

  Çocuk

  ,

  Zengin

  ,

  ilçe

  ,

  kaynak

  ,

  sıcak

  ,

  yarıyıl