Yeşilova Belediyesi'nden 3 milyon liralık proje

Yeşilova Belediyesi'nden 3 milyon liralık proje
Yeşilova Belediyesi'nden 3 milyon liralık proje
MUŞ (AA) - Muş'un Yeşilova beldesinde yaşanan kanalizasyon sorununun 3 milyon liralık projeyle bitirileceği belirtildi. Yeşilova Belediye Başkanı...

MUŞ (AA) - Muş'un Yeşilova beldesinde yaşanan kanalizasyon sorununun 3 milyon liralık projeyle bitirileceği belirtildi. 

Yeşilova Belediye Başkanı İlhan Çiftçi, hayata geçirmek istedikleri projelerle İller Bankası gelirlerinden daha fazla hizmet üretme çabası içinde olduklarını bildirerek, beldenin kanalizasyon altyapı projesinin tamamlanma aşamasına gediğini söyledi.

Bu yıl içinde çalışmalara başlayacaklarını ve 2 bin 116 nüfuslu Yeşilova beldesinin yıllardır yaşadığı sorunu bitireceklerini vurgulayan Çiftçi, şöyle devam etti:

"Yüzde 50 hibe desteği ile 3 milyon liralık bir projeyi uygulayarak projeyi hayata geçireceğiz. Göreve geldiğimizde alt yapının olduğunu biliyorduk ama maalesef yokmuş ve biz zaman kaybetmeden altyapı çalışmalarına başladık. Altyapı projemizi bitirdik ancak bürokratik prosedürler nedeniyle bugüne kadar geldi. Yaklaşık 3 milyon lira maliyeti olan bir projedir. Bunun yarısı hibe yarısı da belediyeye aittir. Kanalizasyonumuz yok ve daha önceki hibe oranları yüzde 70 iken yapılmamış, işte biz de yüzde 50 hibe ile başlattık. İnşallah bu sene çalışmalarımız başlamış olacaktır."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  lira

  ,

  zaman

  ,

  hizmet