Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Muş'ta, kar yağışı nedeniyle bir minibüste mahsur kalan 15 kişi, İl Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldı

MUŞ (AA) - Muş'ta sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle minibüste mahsur kalan 15 kişi, ekiplerin 2 saatlik çalışması sonucunda kurtarıldı.

Kent merkezinden 60 kilometre uzaklıktaki Kayalısu köyü yakınlarında, kar yağışı ve tipi yüzünden minibüs içinde 5 saat mahsur kalan 15 kişi, İl Özel İdaresi'ni arayarak yardım istedi.

Ekipler, yaptıkları 2 saatlik çalışmayla mahsur kalan kişileri kurtardı.

Kurtarma çalışmasıyla ilgili konuşan İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, aracın içerisinde 15 kişinin mahsur kaldığı haberini aldıktan sonra ekipleri vatandaşları kurtarmak için bölgeye gönderdiklerini belirtti.

Yentür, ekiplerin yaptığı yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından Kayalısu ile Alaniçi köyleri arasında mahsur kalan vatandaşların kurtarıldığını vurgulayarak, "Aracın içerisinde hasta olan bir çocuk da vardı. Şu anda çalışmalarımıza bu bölgede devam ediyoruz. Üçevler grubunda bulunan Alaniçi, Kayalısu, Arıköy, Ekindüz ve Cevizlidere köyüne ulaşmaya çalışacağız" dedi.

Muş'tan Üçevler köyüne yolcu götürdüklerine belirten sürücü Hamdullah Yıldırım ise "Yoğun kar yağışı dolaysıyla aracımız kara saplandı. Köyden aracı kurtarmak için traktör istedik ancak traktörle aracı çıkarmamız mümkün olmadı ve hemen İl Özel İdare Genel Sekreterliği'ne bilgi verdik. Bizi kurtarmak için ekip geldi ve yolu açtı. Yaklaşık 5 saat sonra mahsur kaldığımız yerden kurtulduk" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Sabah

  ,

  Çocuk

  ,

  kar

  ,

  kent