51. Kütüphaneler Haftası

51. Kütüphaneler Haftası
51. Kütüphaneler Haftası
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de, 51. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Hacıbektaş İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Gönül Köseoğlu'na halkla...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de, 51. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında Hacıbektaş İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Gönül Köseoğlu'na halkla ilişkiler dalındaki çalışmaları dolayısıyla ödül verildi.

İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Gönül Köseoğlu, Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından İstanbul Cemal Reşit Rey Salonu'nda düzenlenen törende, yurt genelinde yapılan değerlendirmeler sonunda halkla ilişkiler dalında birinciliğe layık görüldüğünü söyledi.

Bill Gates destekli proje çalışması kapsamında ödül aldığını belirten ve bin 300 kütüphane içerisinden birinci seçilmenin gurur verici olduğunu aktaran Köseoğlu, "İl ve ilçe kütüphaneleri arasında üç ana dalda ödül verilmekteydi. Bunlar halkla ilişkiler, teknolojinin en iyi kullanımı ve en yenilikçi kütüphane dallarıydı. Bu ödül bizi ve ekibimizi mutlu etmenin yanı sıra çalışmalarımızda önemli ve özverili olmanın bir kanıtı oldu. Hacıbektaş dünyada ve ülkemizde ayrı bir bir misyona sahip olmakla Kapadokya bölgesinin de en önemli giriş ve çıkış kapılarından birisidir. Dolayısıyla Hacıbektaş ilçesi her alanda ödüle layık bir ilçe konumunda ele alınmalı diye düşünmekteyim" diye konuştu.