6'ncı Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

6'ncı Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
6'ncı Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
- 39 ülkeden 2 bin 549 eserin katıldığı yarışmada altın madalya ödülünü Hong Kong'dan katılan yarışmacı kazandı

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Belediyesi tarafından 6'ncısı düzenlenen Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması'nda Hong Kong'dan yarışmaya katılan Lai Sing Sham birinciliği elde etti.

Nevşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yarışmaya 39 ülkeden 695 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı 2 bin 549 eserle katıldı.

Merkezi İngiltere 'de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu'nun (FİAP) yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) yarışmaya katkı sağladı.

Eserler, Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celal Korkmazer, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü'nden Doç. Emre İkizler, AFITAP ve FSK'dan Yücel Demir, Kayseri UFAD'dan Ahmet Özçelik, KAFSİD'den Nurettin Mantar, Aksaray AKFOD'den Fahri Tunç ve Niğde NİFOD YK Başkanı Mustafa Doğan Şahiner' den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi.

Jüri üyelerinin değerlendirmeleri neticesinde Hong Kong'dan yarışmaya katılan Lai Sing Sham'ın eseri birinciliği, Konya'dan Serkan Daldal'ın eseri ikinciliği, Aksaray'dan Berat Arıbaş'ın eseri de üçüncülüğü elde etti.

6. Uluslararası  Kapadokya Fotoğraf  Yarışması'nda birinci olan  eser sahibine altın madalya, ikinciye gümüş madalya ve üçüncüye de bronz madalya verilecek. Dereceye giren sanatçılara ödülleri, 27 Kasım 2015 Cuma günü gerçekleştirilecek törende takdim edilecek.