AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı

AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı
AHİKA Yönetim Kurulu Toplantısı
NEVŞEHİR (AA) - Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Yönetim Kurulu Toplantısı, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan başkanlığında yapıldı.Ceylan, Nevşehir...

NEVŞEHİR (AA) - Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Yönetim Kurulu Toplantısı, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan başkanlığında yapıldı.

Ceylan, Nevşehir Valiliğindeki toplantıda, bir önceki yönetim kurulu toplantısında alınan kararlarla ilgili yapılan çalışmaları değerlendireceklerini söyledi.

Mali destek programlarıyla ilgili değerlendirmelerin de yapılacağını anlatan Ceylan, şöyle konuştu:

"Geçtiğimiz ay, öne çıkan çalışmaların başında 2015 Yılı Mali Destek Programları'nın ilan edilmesi gelmektedir. Programlar, Ahiler Kalkınma Ajansı'nın vizyonu ve üst ölçekli planlar çerçevesinde bölge için öncelikli olan, "Enerji Altyapısı" ve " Sosyal Kalkınma" konu başlıklarında ilan edilmiştir. Programlar kapsamında kullandırılacak toplam destek miktarı ise 10 milyon TL olarak açıklanmıştır. Geçtiğimiz ayın bir diğer önemli çalışması ise 11. Kalkınma Kurulu toplantısı olmuştur. Ahiler Kalkınma Ajansı 11. Kalkınma Kurulu Toplantısı, 30.12.2014 Salı günü Kırşehir'de gerçekleştirilmiştir. Öte yandan Kapadokya tanıtım filmi tamamlanmış ve bildiğiniz gibi AHİKA Yönetim Kurulu Üyeleri, basın ve diğer davetlilerin katılımıyla bugün lansmanı yapılmıştır. Bugünkü toplantının önemli gündem maddeleri, Yıllık Birim ve Ajans Faaliyet Raporlarının Yönetim Kurulu'na sunulması, TR71 Bölgesi tanıtımı için haritalama, web sitesi ve akıllı telefon uygulaması gibi çalışmalar olacaktır."

Toplantıya, ajansın yönetim kurulu üyeleri Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ile il genel meclislerinin başkanları katıldı.