Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, Anadolu Ajansının (AA) kuruluşunun 95. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Bayram Ekici, Anadolu Ajansının (AA) kuruluşunun 95. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Ekici, mesajında, Kurtuluş Savaşı döneminde 6 Nisan 1920'de kurulan AA'nın, " Türkiye 'nin sesini dünyaya duyurma" görevini dönemin zor şartları içerisinde başarıyla yerine getirmenin, kurulduğu günden bugüne haklı kıvancını yaşadığını ifade etti.

Önemi her geçen gün daha da çok artan Anadolu Ajansının doğru haber vermeyi benimseyen, basın etik ve ilkelerinden taviz vermeyen, teknolojideki yenilikleri yakından izleyen hizmetlerini geliştiren bir ajans olduğunu belirten Ekici, şunları kaydetti:

"Hızlı, tarafsız ve sorumlu habercilik anlayışıyla halkımızın güvenini kazanan AA'nın, bundan sonra da halkı aydınlatma ve haber iletme görevlerini kuruluş amaçları doğrultusunda sorumlu yayıncılık anlayışıyla sürdüreceğine inanıyorum. Anadolu Ajansı nitelikli ve kaliteli habercilik anlayışından hiçbir zaman taviz vermemiş, basınımızın temel taşı olmayı başarmıştır. Cumhuriyetimizin en köklü kuruluşlarından ve ülkemizin sosyal , ekonomik ve kültürel yaşamının tanığı olan, haberleri ve fotoğraflarıyla bütün araştırmacılar için çok değerli bir kaynak teşkil eden Anadolu Ajansının 95. kuruluş yıl dönümünü bütün samimi duygularla kutluyor, tüm çalışanlarına başarıları çalışmalar diliyorum."