Ankara'daki terör saldırısı

Ankara'daki terör saldırısı
Ankara'daki terör saldırısı
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Avanos ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe teşkilatı öncülüğünde, Ankara'daki patlamada hayatını kaybedenler...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Avanos ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) ilçe teşkilatı öncülüğünde, Ankara 'daki patlamada hayatını kaybedenler için basın açıklaması yapıldı. 

Asma köprü girişinde grup adına açıklama yapan, CHP Avanos Basın sözcüsü Okan Özgül, Ankara'da Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için toplandıklarını, aylardır dökülen kanlara dur demek, savaşa karşı, barışı savunmak için yollara düştüklerini söyledi.

Özgül, kamu emekçilerinin, işçilerin, halkların özlemlerini haykırmak, umutlarını yaşatmak için, "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi" demek için toplandıklarını belirterek şunları kaydetti:

" Türkiye 'nin dört bir yanından, emek, barış ve demokrasi taleplerimizi haykırmak için gelmiş, kadını erkeği, genci yaşlısı, barış türküleriyle birlikte halaya durmuştuk. Türkiye'nin göbeğinde, Ankara Garı'nın önünde, binlerce polisin gözü önünde patlattılar bombalarını. 98 canımızı aldılar aramızdan. Canımızdan can gitti, yüreklerimiz dağlandı. Annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı, yoldaşlarımızı kaybettik. Beş gündür yüreğiniz yanıyor, içimiz kanıyor. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyan ediyoruz. Bizler patlama sonrasında canlarımızı kurtarmaya çalışırken, polislerini gaz bombaları ile üzerimize salanlar, yüzünüze sırıtarak 'güvenlik zafiyeti' yok diyorlar. Hiç kimse bize bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Ankara'nın orta yerinde göz göre göre bombaları patlatanları, yakın tarihimizin en vahşi saldırısına göz yumanları biliyor, katillerin hepsini tanıyoruz."

Basın açıklamasına ses sanatçısı Edip Akbayram, Nevşehir CHP Milletvekili adayları Osman Fahri Ertik, Mehmet Seyhan Duru ve Fülya Gülşen Altınsoy da destek verdi.