Ankara'daki terör saldırısı

Ankara'daki terör saldırısı
Ankara'daki terör saldırısı
NEVŞEHİR (AA) - Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için Nevşehir'de anma programı düzenlendi.DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipler...

NEVŞEHİR (AA) - Ankara 'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için Nevşehir'de anma programı düzenlendi.

DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipler Birliği üyesi grup adına Hükümet Konağı önünde basın açıklaması yapan Aynur Taş, emek ve meslek örgütleri olarak ülkenin içine sürüklendiği ortama "dur" demeyi amaçlayarak Türkiye 'nin başkentinde gür bir barış sesi haykırmak istediklerini söyledi.

Dört emek ve meslek örgütünün çağrısıyla düzenlenen barış mitingine yönelik bombalı saldırıda çok sayıda kişiyi yitirdiklerini aktaran Taş, "Sevdiklerimizi yitirdik. Eşimizi, kızımızı, oğlumuzu, yitirdik. Onlarca arkadaşımızın da hastanelerdeki tedavisi sürüyor. Yüreğimiz yanıyor. Öncelikle tüm basın mensuplarına ve kamuoyuna bir konuyu hatırlatmak istiyoruz. 100 civarında insanımızı, katillerin Ankara'da rastgele seçtikleri bir alanda yitirmedik. O insanlarımızı 'Emek-Barış- Demokrasi ' mitingi için buluştukları bir alanda gerçekleşen saldırıda yitirdik' diye konuştu.

Taş, saldırganların hedefinin emek, barış ve demokrasi olduğunu savundu.

Basın açıklamasının ardından grup saldırıda hayatını kaybedenlerin resimlerinin bulunduğu afişin önüne mum yakarak karanfil bıraktı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  DİSK

  ,

  KESK

  ,

  Demokrasi

  ,

  Hükümet