ATV'lere alt geçit güvenliği

ATV'lere alt geçit güvenliği
ATV'lere alt geçit güvenliği
NEVŞEHİR (AA) - Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Göreme'de turistlerin en çok tercih ettiği aktivitelerin başında gelen ATV'ler için alt...

NEVŞEHİR (AA) - Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Göreme'de turistlerin en çok tercih ettiği aktivitelerin başında gelen ATV'ler için alt geçit yapıldı.

Normal tur kapsamında Göreme-Avanos anayolu üzerinden Aşk Vadisi yönüne geçen ATV'ler için geçişlerin risk oluşturması Göreme Belediyesini hareket geçirdi. Belediye, Kapadokya bölgesine gelen turistlerin yaptıkları aktivitelerin en çok tercih ettiği ATV turları için alt geçit yaptı. 

Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, trafik ve kaza yönünden oluşabilecek bir olumsuzluğu önlemek gayesiyle çalışma başlattıklarını söyledi.

Turların bundan böyle daha güvenli olacağını savunan Cingil, "Göreme-Avanos yolu üzerinde Aşk Vadisi yol ayrımına genişliği 2,5, yüksekliği 2 metre, boyu ise 20 metre uzunluğunda olan alt geçit inşa ettik. Bu sayede tur yapan ATV'ler ana yolu hiç görmeden daha sağlıklı ve güvenli bir geçit ile güzergahlarına devam edebilecekler" dedi.

Altgeçit, Nevşehir İl Özel İdaresinin Göreme-Çavuşin arasında başlatmış olduğu sıcak asfalt yol yapımı sonrası tam olarak hizmete girecek.