Avanos'ta, "hoşgeldin bebek" uygulaması başladı

Avanos'ta, "hoşgeldin bebek" uygulaması başladı
Avanos'ta, "hoşgeldin bebek" uygulaması başladı
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Avanos ilçesinde, belediye öncülüğünde yeni doğan bebekler ve anneleri için hazırlanan "Hoşgeldin Bebek" projesi hayata...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Avanos ilçesinde, belediye öncülüğünde yeni doğan bebekler ve anneleri için hazırlanan "Hoşgeldin Bebek" projesi hayata geçirildi.

Belediyenin 1 Kasım'dan itibaren uygulanmaya başladığı projeyle hazırlatılan "Hoşgeldin Bebek" paketleri, Avanos Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kanalıyla çocuk sahibi çiftlere dağıtılıyor. 

Belediye sınırları içinde yeni doğan bebeklere bu paketi hediye etmeye başladıklarını belirten Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Yeni uygulamamızla ilçemiz sınırları içerisindeki yeni doğan bebeklere paket hazırladık. Bu paketler, 1 Kasım tarihi itibarıyla yeni doğan bebeklere dağıtılmaya başlandı" dedi.

Halkın doğumundan ölümüne kadar her alanda belediyenin yanında olması gerektiğini aktaran İnce, şunları kaydetti:

"Hazırladığımız paket içerisinde, bebek çantası, bebek kıyafeti, anne sütünün faydaları ve bebek bakımı ile ilgili temel bilgileri içeren broşürler yer alıyor. Belediyeler vatandaşlarına doğumdan, ölüme kadar hizmet eden kurumlardır. Amacımız her yaş gurubundan insana hizmet ulaştırmaktır. Doğumundan, ölümüne kadar her insan belediyenin bir hizmetiyle karşı karşıyadır. Yeni doğanın sevincini yaşamak ve kutlamak, vefat edenin acısını paylaşmak da bir hizmettir."