Avanos'ta, mesire alanı yapımına başlanıldı

Avanos'ta, mesire alanı yapımına başlanıldı
Avanos'ta, mesire alanı yapımına başlanıldı
NEVŞEHİR (AA) - Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde en büyük mesire alanının Avanos ilçesine yapılacağı bildirildi.Avanos...

NEVŞEHİR (AA) - Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde en büyük mesire alanının Avanos ilçesine yapılacağı bildirildi.

Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ahmet Demircioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, mesire alanı çalışmalarının yıl sonuna kadar tamamlanmasını planladıklarını söyledi.

Avanos Belediyesinin bölgenin en yeşil ve en büyük mesire alanlarına sahip ilçesi olması için çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Demircioğlu, "Piknik alanları, gezinti ve yürüyüş yolları, dinlenme ve oturma alanlarını içinde barındıracak projeyi hayata geçirdik. Geçtiğimiz yıl yapımına başladığımız halk piknik alanını geçtiğimiz ay faaliyete geçirdik. Şuanda projenin 3'ncü etabını yürütüyoruz. Bu aşamada gezinti, yürüyüş ve serbest oturma alanlarının yapımına başladık. Çalışmalarımız bu yıl sonunda tamamlanacak ve Avanos Kapadokya Bölgesinin en büyük mesire ve dinlenme alanlarına sahip olan ilçesi olacak" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Kapadokya

  ,

  Turizm