Avanos'ta sağlık taraması yapılacak

Avanos'ta sağlık taraması yapılacak
Avanos'ta sağlık taraması yapılacak
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi öğrencileri, Avanos ilçesinde sağlık taraması yapacak.Sağlık taramasına katılacak olan Sema ve...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi öğrencileri, Avanos ilçesinde sağlık taraması yapacak.

Sağlık taramasına katılacak olan Sema ve Vefa küçük Sağlık Yüksekokulu öğrencileri, Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce'yi ziyaret etti.

Kamu kurum ve kuruluşlarını ve konutları ziyaret edeceklerini anlatan öğrenciler, halk sağlığı için toplumu tanıma ve bilgi toplama faaliyetleri yapacaklarını ifade etti. 

Belediye Başkanı İnce, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, halk sağlığı ve toplum yararına yapılan bu tür çalışmaları desteklediklerini söyledi.

Yaklaşık bir yıl sürecek sağlık taramasıyla, ev ziyaretlerinde hane içinde yaşayan  çocuk , yaşlı, engelli, hamile, kronik rahatsızlığı olanlar tespit edilecek.

Proje sonunda Avanos'un sağlık haritası çıkarılarak, elde edilecek veriler halk sağlığı hemşireliği dersinde öğrencilere ışık tutacak.

Hacıbektaş Veli Nevşehir Üniversitesi Sema ve Vefa küçük Sağlık Yüksekokulu, daha önce Avanos'ta solunum, nefes testi konularında da uygulamalı çalışmalar yürütmüştü.


  ETİKETLER:

  hamile

  ,

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  Çocuk

  ,

  Proje

  ,

  toplum

  ,

  kurum

  ,

  engelli