Beyindeki 8 santimetre çapındaki tümör, ameliyatla alındı

Beyindeki 8 santimetre çapındaki tümör, ameliyatla alındı
Beyindeki 8 santimetre çapındaki tümör, ameliyatla alındı
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de bir hastanın beyninde bulunan 8 santimetre çapındaki tümör, başarılı bir operasyonla alındı.Nevşehir Devlet Hastanesi...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'de bir hastanın beyninde bulunan 8 santimetre çapındaki tümör, başarılı bir operasyonla alındı.

Nevşehir Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Polikliniğine şiddetli baş ağrısı , görme bozukluğu, denge kaybı gibi şikayetlerle gelen E.Ç. (40) adlı kişide yapılan radyolojik incelemelerin ardından hastanın beyninde 8 santimetre çapında tümör bulunduğu tespit edildi.

Beyin ve Sinir Cerrahları Op. Dr. Mehmet Olpak ve Op. Dr. Ahmet Eren Seçen, hastayı ameliyata aldı. Kafa kaidesi olarak tanımlanan, beynin içinde, şah damarının devamı niteliğindeki büyük damarlarla sinirleri çevreleyen ur, 8 saatlik başarılı bir operasyonla çıkartıldı.

Hastanenin yoğun bakım servisinde bir gün kalan E.Ç, daha sonra beyin cerrahi servisinde gözlem altında tutularak taburcu edildi.

Op. D. Olpak, bu tür zorlu ve büyük operasyonların da artık Nevşehir Devlet Hastanesinde yapılabildiğini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  gözlem

  ,

  baş ağrısı

  ,

  beyin