CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş:
CHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaş:
- "Bu ülkede huzuru ve barışı tesis edecek, insanlarımıza daha özgür ve onursal bir hayatı sağlamak üzere asgari ücreti yükseltme, emeklilere yılda iki maaş ikramiye gibi toplamda 217 sayfadan oluşan somut çözüm önerilerinin olduğu bir seçim beyannamesi hazırladık"

NEVŞEHİR (AA) -  CHP  Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, ülkede huzuru ve barışı tesis edecek, insanlara  daha özgür ve onursal bir hayat  sağlamak üzere seçim beyannamesi hazırladıklarını bildirdi.

Nevşehir'in Avanos ilçesinde Belediye Başkanı İsmet İnce'yi ziyaret eden Karakaş,  Türkiye  Cumhuriyeti'nin hiçbir döneminde bu kadar kaos ve kargaşa yaşamadığını ileri sürdü.

Ankara'da yaşanan patlamanın adeta göz göre göre geldiğini iddia eden Karakaş, "Çünkü öncesinde Diyarbakır ve Suruç patlamaları var. CHP'li milletvekillerinin bu patlamalara ilişkin raporları var ve bu raporlarda bombacıların isimleri hükümete iletildi. Ama hükümet bununla ilgili hiçbir şey yapmadı. Türkiye büyük bir istikrarsızlık içerisinde. Bırakın temel hak ve özgürlükleri, insanların can güvenliği bile yok" diye konuştu.

Seçim beyannamesinde vatandaşlara birçok alanda çözüm önerileri sunduklarını aktaran Karakaş, şunları kaydetti:

"CHP olarak yapıcı ve halkın sorunlarına çözüm üretme odaklı siyasetimizi yapmaya devam ediyoruz. Emeklilerimizin, işçilerimizin, esnaflarımızın daha iyi bir hayat sürmelerini, refahlarını yükseltmek ve onursal bir yaşam standardını sağlamayı hedef edindik. Bu ülkede huzuru ve barışı tesis edecek, insanlarımıza daha özgür ve onursal bir hayatı sağlamak üzere, asgari ücreti yükseltme, emeklilere yılda iki maaş ikramiye gibi toplamda 217 sayfadan oluşan somut çözüm önerilerinin olduğu bir seçim beyannamesi hazırladık. 7 Haziran seçimlerinden sonra da partiler arasında diyalogla bir işbirliği olsun istedik ve gayret sarf ettik ama maalesef hükümet bunu da erken seçime götürmek için bir araç olarak kullandı. MHP 'nin tavrı bütün görüşmeleri kilitledi. Demokrasilerde bir parti tek başına iktidar olamıyorsa koalisyon olur. AB ülkelerinin 20'ye yakını koalisyon hükümetleriyle yönetiliyor ve çok başarılılar. Önemli olan özgürlükleri, demokrasiyi, eşit yurttaşlığı, bir arada barış içerisinde yaşamayı kararlaştıralım ve bunun da gereklerini yapalım."

Karakaş, CHP Müzesi kurmak üzere çalışmalar yürüttüklerine de değinerek, müzede tarihi vesikaların geleceğe aktarılacağını belirtti.

Ziyarette, CHP Nevşehir milletvekili adayları Osman Fahri Ertik, Mehmet Seyhan Duru, Fulya Gülşen Altınsoy ile CHP İl Başkanı Kamil Gülmez hazır bulundu.