Derinkuyu Yeraltı Şehri'ne ziyaretçi akını

Derinkuyu Yeraltı Şehri'ne ziyaretçi akını
Derinkuyu Yeraltı Şehri'ne ziyaretçi akını
NEVŞEHİR (AA) - Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya'da Derinkuyu Yeraltı Şehri'nde hafta sonu yoğunluğu yaşandı.1 Mayıs Emek...

NEVŞEHİR (AA) - Türkiye 'nin önemli turizm  merkezlerinden biri olan Kapadokya'da Derinkuyu Yeraltı Şehri'nde hafta sonu yoğunluğu yaşandı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tatilini fırsat bilen yerli turistler, Derinkuyu Yeraltı Şehri'ne akın etti. Hafta sonuyla birleşen tatil süresince Derinkuyu Yeraltı Şehri'ni yaklaşık 12 bin kişi ziyaret etti.

Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Mayıs tatilinin hafta sonuyla birleşmesinin bölgelerine yaradığını belirterek, 3 günlük süreçte ilçenin yerli turistlerin akınına uğradığını söyledi.

Bölgenin en büyük yeraltı şehrinin ilçelerinde olduğunu kaydeden Balcı, tatilde Derinkuyu Yeraltı Şehri önünde 350 metreye varan kuyruklar oluştuğunu vurguladı. Balcı, "Kapadokya'nın göz bebeği, dünyanın en büyük ve en güzel yeraltı şehri 3 günlük tatille beraber ziyaretçi akınına uğradı. İlçemize gösterilen ilgiden dolayı memnunuz. Cuma günü dahil bu hafta sonu Derinkuyu Yeraltı Şehri'ni yaklaşık 12 bin kişi ziyaret etti" dedi.

Giriş ücretlerini yüksek bulduklarını kaydeden Balcı, "Özellikle yerli turistler bu paraları vermekte zorlanıyorlar. Bu fiyatların biraz daha aşağı çekilmesiyle ilçemizde turist patlaması yaşayacağımıza inanıyoruz" ifadelerini kullandı.