Derinkuyu'da dernek açılışı gerçekleştirildi

Derinkuyu'da dernek açılışı gerçekleştirildi
Derinkuyu'da dernek açılışı gerçekleştirildi
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Derinkuyu ilçesi Suvermez Kasabası Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin açılışı yapıldı.Derinkuyu Belediye Başkanı...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Derinkuyu ilçesi Suvermez Kasabası Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin açılışı yapıldı.

Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, açılışta yaptığı konuşmada, derneğin kuruluşunda emeği geçenlere teşekkür ederek, "Bu bina için Hacı Himmet Amca ile çalıştık. Buraya bir çivi dahi çakan kim olursa olsun teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içinde hizmet edeceksiniz. Dernek başkanımız çok hizmet verdiler. 2 yıldır şölenler yapılıyor. Biz de Derinkuyu Belediyesi olarak yardım yapıyoruz" dedi.

İstanbul 'da bulunan Suvermez Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erdoğan Yücel de daha fazla faydalı olmak üzere köye şube açmak ihtiyacı duyduklarını söyledi.

Yaptıkları etkinliklerle Suvermez köyünü tüm Türkiye 'ye tanıttıklarını aktaran Yücel, "Binayı 20 yıllığına, aylık 150 lira bedelle kiraladık. Bugüne kadar 12 bin lira harcadık. Yaptığımız etkinliklerle Suvermez'i 81 il ve ilçelere tanıttık" ifadelerini kullandı.

Yücel, dernek olarak yaptıkları çalışmalar ve yardımlara ilişkin bilgiler verdi. 

Dernek Suvermez Şubesi Başkanı Vefa Ertaş da derneklerin sivil toplum kuruluşlarının bir basamağı olduğunu belirterek, "Güzel işler yapmak için buradayız. Bizler birbirimizden kopamayız, bizler bir arada bulunacağız" dedi.