Derinkuyu'da ilkokul öğrencilerine hijyen eğitimi verildi

Derinkuyu'da ilkokul öğrencilerine hijyen eğitimi verildi
Derinkuyu'da ilkokul öğrencilerine hijyen eğitimi verildi
NEVŞEHİR (AA) - Derinkuyu İlçesinde öğrencilere Türkiye Eğitim Gönüllüler Vakfı (TEGV) Nevşehir Şubesi öncülüğünde hijyen eğitimi verildi. Özel bir...

NEVŞEHİR (AA) - Derinkuyu İlçesinde öğrencilere Türkiye Eğitim Gönüllüler Vakfı (TEGV) Nevşehir Şubesi öncülüğünde hijyen eğitimi verildi. 

Özel bir temizlik firması ve TEGV işbirliğiyle yürütülen "Eğlen, Öğren, Hijyen" Projesi kapsamında, TEGV'in Nevşehir'de bulunan Hanife-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi, Nevşehir Derinkuyu İlçesi Namık Kemal İlkokulunda çocukların hijyen ve öz bakım konusunda farkındalıklarını arttırılması için etkinlik düzenlendi. Etkinliğe, 180 ilkokul öğrencisi katıldı. 

Öğrencilere, hijyenik ve temiz olmanın anlamının öğretilip, mikrop türleri ve özelliklerinin tanıtıldığı programda, sağlıklı olmak için el yıkamanın önemi, okul ve evlerindeki hijyen bölgelerinin nereler olduğunu ve mikroplardan korunma yollarını anlatıldı.

TEGV Nevşehir Müdürü Serdar Kuzugüder, 2011 yılından bu yana vakıflarının Türkiye genelinde 81 etkinlik noktasında çalışmayı hayata geçirdiklerini söyledi. Erken yaşta kazanılan alışkanlıkların öneminden yola çıkarak projeyi oluşturduklarını anlatan Kuzugüder, "Çocuklara hijyen kavramını tanıtmayı amaçlayan ve çocukların yaparak öğrenecekleri 'interaktif bir eğitim programı' olarak geliştirildi. Hedef kitlesi ilkokul 1-8. sınıf çocukları olan 2 saatlik 'Eğlen, Öğren, Hijyen' etkinliği sayesinde sadece çocuklar değil, onlar aracılığıyla aileleri ve yakın çevreleri de hijyen ve özbakım konusunda farkındalık kazanıyor, doğru temizlik alışkanlıkları kazanma yolunda önemli adımlar atıyorlar" diye konuştu.