Derinkuyu'da Kur'an Kursu yarışması

Derinkuyu'da Kur'an Kursu yarışması
Derinkuyu'da Kur'an Kursu yarışması
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde yaz Kur'an Kursu yarışmaları birincilerine bisiklet verildi.Yaz Kur'an kurslarında eğitim gören ve...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Derinkuyu ilçesinde yaz Kur'an Kursu yarışmaları birincilerine bisiklet verildi.

Yaz Kur'an kurslarında eğitim gören ve düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için Derinkuyu Merkez Cumhuriyet Camisi'nde ödül töreni düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan törende konuşan  İlçe Müftüsü Ramazan Gökmen, bu yıl yaz Kur'an kurslarına katılan öğrencilerin geçen yıllara göre daha fazla olduğunu söyledi.

Bu artışın gelecek yıl da devam edeceğini ümit ettiğini belirten Gökmen, "Yaz Kur'an Kursları çocuklarımızın Kur'an'ı tanımasına vesile olur. Burada yetişen çocuklarımız çiftçi veya esnaf olduklarında inşallah dürüst olurlar. Çocuklara diyorum ki evde namazlarınızı kılın. Evde namaz kılan olursa sizler de bir hayra sebep olursunuz" dedi.

Kurs öğrencileri tarafından okunan ilahilerin ardından Gökçe Nur Utku isimli öğrenci ezberlediği Arapça ve Türke 40 Hadisi okudu.

Dini Bilgiler yarışması birincisi Zeynep Şeyma Bilgin, Kur'an-ı Güzel Okuma Yarışması birincisi Aişe Hümeyra Karataş ile Müezzinlik yarışmasında birinci olan Salih Mutlu'ya bisiklet hediye edildi.

Törende ayrıca, Havva Gemici, Hazel Yılmaz, Malik Eşter Karataş, Derya Nur Taşkıran, Zeynep Şeyma Bilgin ve Muhittin Öztürk'e tablet bilgisayar ile şilt, futbol turnuvasında dereceye girenlere de kupa verildi.

Törene İlçe Esnaf Sanatkarlar ve Otomobil ve Şoförler Odası Başkanı Mustafa Sarı, imamlar, müezzinler, kurs öğretmenleri, öğrenci ve veliler katıldı.