Derinkuyu'da Osmanlıca Türkçesi kursu açıldı

Derinkuyu'da Osmanlıca Türkçesi kursu açıldı
Derinkuyu'da Osmanlıca Türkçesi kursu açıldı
NEVŞEHİR (AA) - Derinkuyu İlçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Osmanlıca Türkçesi kursu açıldıDerinkuyu İlçesinde Osmanlıca öğrenmek isteyen...

NEVŞEHİR (AA) - Derinkuyu İlçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Osmanlıca Türkçesi kursu açıldı

Derinkuyu İlçesinde Osmanlıca öğrenmek isteyen vatandaşların isteği üzerine Osmanlıca Türkçesi kursu düzenlendi. Kurs Hocası İbrahim Kabak, Osmanlıca kursunu, bilinçli bir şekilde talep eden vatandaşlara verilmesi gerektiğini savunarak, "Bu çalışmayla halk arasında yanlış oluşan olguları ortadan kaldırmak mümkün olabilir. Halkla birebir yaptığımız sohbetlerde sadece alfabede olan harf benzerliklerinden Arapça ile Osmanlı Türkçesinin karıştırıldığını gördük" dedi.

Osmanlı Türkçesi'nin Arap harflerinin yanında birden fazla değişik harflerle oluşturulmuş bir yazı sistemi olduğunu dile getiren Kabak, "Türkçe kelimeleri Osmanlı Türkçesi alfabesiyle metinlerin kaleme alınmasıdır. Halk Eğitim Merkezlerinde verilen bu kurslar sonucunda halkın bu konuda bilgi sahibi olacağını ve yanlış anlamalardan kurtulacağını sanıyorum" diye konuştu.

Kursiyerler ise Osmanlıca Türkçesini öğrendikten sonra Osmanlıca yazıları rahatlıkla okuyacakları için mutlu olduklarını söyledi.


    ETİKETLER:

    eğitim