Derinkuyu'da yemek yarışması yapıldı

Derinkuyu'da yemek yarışması yapıldı
Derinkuyu'da yemek yarışması yapıldı
NEVŞEHİR (AA) - Derinkuyu İlçesi Özlüce Ortaokulunda yemek yarışması yapıldı.Özlüce köyünden el yapımı yemeklerin sergilendiği yarışma sonrasında...

NEVŞEHİR (AA) - Derinkuyu İlçesi Özlüce Ortaokulunda yemek yarışması yapıldı.

Özlüce köyünden el yapımı yemeklerin sergilendiği yarışma sonrasında okul yararına kermesi yapıldı. Yemek yarışmasında çorbalar kategorisinde en lezzetli yayla çorbasını hazırlayan Zehra Topaktaş, yemek kategorisinde güveç yemeğini pişiren Hatice Arısüt ve tatlılar kategorisinde de revani tatlısıyla Serpil Demir birinci oldu. Yarışmada birinci olanlara çay takımı, diğer yarışmacılara da çeşitli hediyeler verildi.

Ardından Özlüce İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Cansu Öztürk tarafından yıl boyunca hazırlanan anasınıfının sergisi açıldı.

Etkinlikte konuşan Okul Müdür Hakan Karabıyık, çocuğun gelişimi, kendini ifade edebilmesi ve sosyalleşmesi açısından anasınıfının tartışılmaz bir gerçek olduğunu, bu konuda ailelilere ve öğretmenlere büyük görevler düştüğünü söyledi.

Düzenlenen etkinliklere İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Pınar, köy muhtarı İsmail Çiftçibaşı, öğretmenler ve veliler katıldı.


  ETİKETLER:

  Yemek

  ,

  Çay

  ,

  Köy

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  yarışma