En iyi Kapadokya fotoğrafı seçiliyor

En iyi Kapadokya fotoğrafı seçiliyor
En iyi Kapadokya fotoğrafı seçiliyor
- Bu yıl 6'ncısı düzenlenen Nevşehir Belediyesi Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması'nda Türkiye ve 39 ülkeden 2 bin 549 eser değerlendirilecek

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Belediyesi'nin bu yıl 6'ıncısını düzenlediği Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması'na gönderilen eserlerin değerlendirilmesine başlandı. 

Merkezi İngiltere 'de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FİAP) ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu'nun (TFSF) desteklediği yarışmaya Türkiye ve 39 ülkeden 2 bin 549 fotoğraf başvurusu yapıldı. 

Seçici kurul tarafından belirlenecek fotoğraflardan birinci eser sahibine altın, ikinciye gümüş, üçüncüye bronz madalya verilecek. Yarışmada ayrıca 3 mansiyon ödülü dağıtılacak. 

Yarışma sonunda açılacak olan fotoğraf sergisine katılacak 30 farklı eserin sahiplerine 150 lira katkı sağlanacak. FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü ise yarışma sonundaki sergide en fazla eseri yer alan yarışmacıya verilecek. 

Dereceye girenler fotoğraflar, 21 Ekim Çarşamba günü Nevşehir Belediyesi resmi internet sitesiyle TFSF'nin "www.tfsf.org.tr" adresinden ve "http://www.tfsfonayliyarismalar.org" sitesinden duyurulacak. 

Ödüller, 27 Kasım Cuma günü düzenlenecek törende fotoğrafçılara takdim edilecek.