GEDER İç Anadolu bölge toplantısı yapıldı

GEDER İç Anadolu bölge toplantısı yapıldı
GEDER İç Anadolu bölge toplantısı yapıldı
NEVŞEHİR (AA) - Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği'nin (GEDER) 6. İç Anadolu bölge toplantısı Nevşehir'de yapıldı.Kapadokya Mesleki ve Teknik...

NEVŞEHİR (AA) - Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği'nin (GEDER) 6. İç Anadolu bölge toplantısı Nevşehir'de yapıldı.

Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleşen toplantıda konuşan Nevşehir Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı Serhat Uluer, başta İç Anadolu olmak üzere Türkiye'yi kapsayacak şekilde konuların tartışılacağını belirtti.

Toplantıda öğretmenlerin niteliklerinin arttırılması, Türkiye'deki eğitimde  bulunan sorunlar ve bu sorunların nasıl çözülebileceği konusunda bilgi paylaşımı yapılacağını kaydeden Uluer, "Öğretmenlerin kişisel, mesleki ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşuyuz. Bu toplantımızda da dernek olarak yaptığımız çalışmaları masaya yatıracağız" dedi.

Uluer, eğitim hizmetlerinin yürütülmesinde esas olan öğretmenlere, yasalar çerçevesinde maddi imkanlar sunmak, danışmanlık yapmak, uluslararası standartlarda proje geliştirmek suretiyle Türkiye'nin ve insanlığın geleceği olan çocuklar ile gençlerin eğitimine destek olmak için var olduklarını söyledi.

İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği yönetim kurulu üyesi İsmail Ramazanoğlu ise amaçlarının eğitim alanında üstün nitelikli hizmet veren, Türkiye'nin ve dünyanın her yerine yayılmış, geniş kitlelere ulaşmış, eğitimle ilgili bilimsel araştırma ve raporlar üreten, eğitimde iyi örneklerle materyalleri paylaşan özgün bir eğitim hareketi olduğunu kaydetti.

Bilimsel ve mesleki bir hizmet anlatışını benimsediklerini vurgulayan Ramazanoğlu, "Milli ve manevi değerlerin gelişimine ve içselleştirmesine katkı sağlamak istiyoruz. Derneğimiz olarak ön yargılardan uzak demokratik bir anlayışla, insanlığın kazanım ve değerlerinin gelişimine katkı sağlamayı görev edindik" ifadesini kullandı.

Toplantıya, GEDER İç Anadolu bölge sorumlusu Bekir Tekkaymaz, Eskişehir, Konya, Kırşehir, Karaman, Kayseri, Yozgat dernek başkanları da katıldı.