Genç bilim insanları Gülşehir'de

Genç bilim insanları Gülşehir'de
Genç bilim insanları Gülşehir'de
NEVŞEHİR (AA) - Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı öncülüğünde "İpek yolu güzergahında Selçuklu, Beylikler, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi han ve...

NEVŞEHİR (AA) - Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı öncülüğünde "İpek yolu güzergahında Selçuklu, Beylikler, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi han ve kervansaraylar kültür gezisi" gerçekleştirildi.

35 üniversiteden oluşan 40 kişilik " genç bilim insanları" Kırşehir Kesikköprü, Hacıbektaş Veli Türbesi gezisinden sonra Gülşehir'deki tarihi ve kültürel mekanları yerinde görmek için ilçeye geldi.

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) öncülüğünde düzenlenen ve Kapadokyaya gelen "genç bilim insanları"ndan oluşan heyet, Gülşehir'de 1777 yılında yapılan tarihi Karavezir Seyid Mehmet Paşa Medresesi ve Kurşunlu Camisi'nde incelemelerde bulundu, fotoğraf çekti.

AKM Başkan Yardımcısı Şaban Abak rehberliğinde Gülşehir'in en önemli turizm mekanı Açıksaray Ören Yerinde bulunan 2. yüzyıla ait yerleşim yerleri ve kayadan oyma kiliseleri gören "genç bilim insanları", yöredeki tarihi yapıları gezdikten sonra ilçeden ayrıldı.