Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Nevşehir milletvekili adayı Murat Göktürk, şehir merkezinde seçmenle buluştu

NEVŞEHİR (AA) - AK  Parti Nevşehir milletvekili adayı Murat Göktürk, seçim çalışmaları kapsamında kent  merkezinde seçmenlerle biraraya geldi.

Caddelerde vatandaşlarla görüşerek sorunlarını dinleyen Göktürk, ziyaret sonunda yaptığı açıklamada,  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 1 Kasım'dan sonra koalisyon tekliflerine açık olduklarına yönelik beyanlarda bulunduğunu söyledi.

Bahçeli'nin zamanlama hatası yaptığını ifade eden Göktürk,  "Sayın Bahçeli'nin zamanlama hatası var. 1999 yılındaki koalisyon zamanında milletimiz mutlaka o koalisyona girmemesi gerektiğini kendisine söyledi, ama o zamanlama hatası yaparak gitti, 1999'da koalisyon ortağı oldu" diye konuştu.

7 Haziran'da yapılan seçimlerde milletin Bahçeli'ye koalisyon görevi verdiğini dile getiren Göktürk, tekliflere hayır dediğini belirtti.

Göktürk, şöyle konuştu:

"Bahçeli zamanlama hatası yaptı yine. Her şeye 'hayır' dedi. Şimdi yeniden zamanlama hatası yaparak, 'seçimlerden sonra milletim bana tekrar oy verirse ve tekrar koalisyon ortağı yapacak güce getirirse ortak olacağım' diyor. Milletin vicdanına ipotek konulamaz. Sürekli zamanlama hatası yapıyor. Siyaset zamanlama hatası yapmayı kabul etmez, zamanında doğru şeyleri yapmayı gerektirir. Bahçeli'nin hayır siyaseti kendisi açısından olumsuz karşılık buldu. Oylarının düşmesine sebebiyet veriyor, biz bunu sahada da görüyoruz."