Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici, Türkiye'de sorunların aşılabilmesi için istikrarın sağlanması gerektiğini...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici, Türkiye'de sorunların aşılabilmesi için istikrarın sağlanması gerektiğini belirtti.

Ekici, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'deki siyasi belirsizliğin 1 Kasım'da yapılacak olan seçimlerin önemini arttırdığını kaydetti.

Böyle bir ortamda bir çok belirsizliğin olmasının açık olduğunu dile getiren Ekici, "Nitekim yaşadığımız terör olayları, dış etkenler, çevresel istikrarsızlık, ticaretteki düşüş, para piyasasındaki yükseliş ciddi bir belirsizliği ortaya çıkardı" dedi.

Bu sorunların aşılabilmesi içinse tüm ülkelerde de olduğu gibi istikrarın olması gerekliliğine vurgu yapan Ekici, "İstikrar tek veya çok partili olabilir ama bu özveri istiyor. Maalesef üzülüyoruz ki, bizim ülkemizde, iş birliği konusunda partilerin ortaklaşa hareket edememesinden kaynaklanan bir durum söz konusu" ifadesini kullandı.

Ekici, ülkenin ihtiyacının, tek veya çok partili Türkiye'nin menfaatleri doğrultusunda istikrarı yakalamak, paylaşımcı olmak ve göğsünü gere gere "ben Türküm" demek olduğunu dile getirdi.