Gıda işletmelerine denetim

Gıda işletmelerine denetim
Gıda işletmelerine denetim
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Şubesi Ekiplerince bu yıl 2 bin 388 gıda işletmesinde denetim...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Şubesi Ekiplerince bu yıl 2 bin 388 gıda işletmesinde denetim gerçekleştirildiği, 26 firmaya cezai işlem uygulandığı bildirildi.

Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Alo 174 Gıda Hattı'nı arayarak bildirilen şikayetlerin değerlendirilmesi ve rutin kontroller sırasında tespit edilen olumsuzluklar nedeniyle Nevşehir'de 26 firmaya 92 bin 665 lira cezai işlem uygulandığını söyledi.

Yıl boyunca Nevşehir'de faaliyet yürüten firmalardan 2 bin 388 gıda işletmesinde uzman ekipler tarafından denetim gerçekleştirildiğini kaydeden Yılmaz, "Başta hijyen koşulları olmak üzere çeşitli maddeler göz önünde tutularak denetimler yapıyoruz. Nevşehir'de kayıtlı bulunan 3 bin 432 gıda işletmesinin  2 bin 388'inde denetimler yaptık" dedi.

Denetimlerinde 173 ayrı numune değerlendirmesi yapıldığını belirten Yılmaz, "Tüketiciler artık daha bilinçli. Alo 174 Gıda Hattı'na onlarca şikayet geliyor. Hem bu şikayetleri değerlendiriyoruz hem de rutin kontrollerimize devam ediyoruz. Bu kapsamda yıl içinde Nevşehir'de  26 firmaya toplamda 92 bin 665 lira tutarında cezai işlem uygulandı" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  denetim

  ,

  gıda

  ,

  lira