Göreme Belediyesi bazı kurslar açacak

Göreme Belediyesi bazı kurslar açacak
Göreme Belediyesi bazı kurslar açacak
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Göreme beldesinde yaz mevsimini değerlendirmek isteyenler için çeşitli kurslar açılacağı belirtildi.Göreme...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Göreme beldesinde yaz mevsimini değerlendirmek isteyenler için çeşitli kurslar açılacağı belirtildi.

Göreme Belediyesi,  eğitim ve kültür faaliyetleri kapsamında sertifikalı kurslar açacak.

Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, gazetecilere yaptığı açıklamada, eğitim faaliyetlerine hız verdiklerini belirterek, beldede yaşayan vatandaşların kendilerini geliştirmeleri konusunda desteklerini esirgemediklerini söyledi.

Gelişen teknolojinin insanları daha çok öğrenmeye yönelttiğini kaydeden Cingil, "Bu kapsamda biz de Nevşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünün desteğiyle belediye bünyesinde anne çocuk ve beslenme ilişkisinin daha da sağlıklı olabilmesi için anne çocuk beslenmesi ve mönü hazırlama kursları açıyoruz. Bununla beraber beldemizde ana dilimizden sonra en çok konuşulan dil olan İngilizce'yi öğretmek için kurs açıyoruz. Hem vatandaşlarımıza, hem de turizm sektöründe çalışanlara pozitif katkı sağlıyoruz. Benzer kurslarımız devam edecek" diye konuştu.

Cingil, 1 Ağustos'ta başlaması öngörülen kurslarda yaklaşık 50 kişiye eğitim verilmesini hedeflediklerini kaydetti.