Göreme'de müzik kampı yapılacak

Göreme'de müzik kampı yapılacak
Göreme'de müzik kampı yapılacak
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in gözde turistik beldelerinden Göreme'de, çocuklar için bir haftalık müzik kampı düzenleneceği bildirildi.Klasik Keyifler...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in gözde turistik beldelerinden Göreme'de, çocuklar için bir haftalık müzik kampı düzenleneceği bildirildi.

Klasik Keyifler 6. Uluslararası Kapadokya Müzik Festivali kapsamında 10-14 Ağustos tarihlerinde her gün 15.00 -17.00 saatleri arasında yöre halkından çocukları müzik ile buluşturmak üzere "Herkes için Müzik/Passacaglia" atölye çalışmaları yapılacak.   

Çalışmalar "Cultures in Harmony" Projesi'nin kurucusu Amerikalı müzisyen William Harvey ve Royal Northern College of Music'de master eğitimini yapmakta olan Füsun Naz Altınel tarafından Göreme Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleştirilecek.

Atölye çalışmaları 15 Ağustos Cumartesi günü Mustafapaşa'daki Eleni Kilisesi'nde 20.30'da yapılacak olan mini konser ile son bulacak.

Öte yandan, Cultures in Harmony Projesi'nin, 2010 yılında Amerika Vatandaşlık Diplomasi Merkezi tarafından "En İyi Uluslararası Kültürel Etkileşim" ödülünü aldığı ve Pakistan, Katar, Mısır , Filipinler, Tunus, Zimbabve ve Meksika'da gerçekleştirdiği atölye çalışmalarıyla binlerce genç müzisyene ulaşacağı öğrenildi.