Gülşehir Belediyesinde karla mücadele önlemleri alındı

Gülşehir Belediyesinde karla mücadele önlemleri alındı
Gülşehir Belediyesinde karla mücadele önlemleri alındı
NEVŞEHİR (AA) - Gülşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, kar yağışı nedeniyle ilçe ve mahallelerde bir dizi önlem aldı. Gülşehir Belediye Başkanı...

NEVŞEHİR (AA) - Gülşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, kar yağışı nedeniyle ilçe ve mahallelerde bir dizi önlem aldı.

 Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, kurdukları ekiple vatandaşın mağdur kalmaması adına Gülşehir'in ana arterleri, cadde ve mahallelerinde ulaşımın aksamaması için her önlemi aldıklarını kaydetti. Meteorolojiden gelen uyarıları yakından takip ettiklerini belirten Arısoy, belediye bünyesinde Gülşehir ilçe merkezi, Tuzköy ve Karacaşar mahallelerinde ayrı ayrı kurulan kriz masası birimlerinde 2 itfaiye, bir zabıta ve 2 işçi olmak üzere toplam 5 personelle sivil savunma ekibi kurduklarını belirtti.

Kepçe, traktör, komasso ve bunları kullanan operatörle işçilerden tuzlama ekibi oluşturduklarını dile getiren Arısoy, çarşı ve kaldırımlarda kar temizliği yapılacağını kaydetti. Araçların olası arızalarının tamir edilmesi için kademe bölümünde 5 teknik personelin görev başında olacağını anlatan Arısoy, yaklaşık 40 personel ve 10 araçla kış boyunca ilçe halkının mağdur olmaması için hizmet vereceklerini vurguladı.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  personel

  ,

  kış

  ,

  dizi

  ,

  sivil

  ,

  kar

  ,

  hizmet

  ,

  Cadde