Gülşehir'de bayan kuaförlere eğitim semineri verildi

Gülşehir'de bayan kuaförlere eğitim semineri verildi
Gülşehir'de bayan kuaförlere eğitim semineri verildi
NEVŞEHİR (AA) - Gülşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve ilçedeki bir kadın kuaförü işbirliğiyle, kadın kuaförlere eğitim semineri verildi.İstanbul...

NEVŞEHİR (AA) - Gülşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve ilçedeki bir kadın  kuaförü işbirliğiyle, kadın kuaförlere eğitim semineri verildi.

İstanbul Berberler ve Kuaförler Odası Üyesi topuz eğitmeni İsmail Terzi ve saç kesim eğitmeni Ufuk Çatıkkaş tarafından Gülşehir Arapsun Konağı'nda verilen eğitim seminerinde mankenler üzerinde kuaförlük mesleğinin ayrıntıları pratik olarak gösterildi.

Nevşehir'in yanı sıra  çevre il ve ilçelerden bir çok kadın kuaförün katılımıyla gerçekleşen eğitim seminerinde kuaför mesleği kapsamında topuz teknikleri, saç kesim ve saç bakımı konularında eğitim verildi.

Gülşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Şahin, amaçlarının Gülşehir'de berber ve kuaför esnafının daha iyi hizmet vermelerini sağlamak olduğunu belirtti. Gülşehir'de sadece 4 adet kadın kuaförü olduğuna dikkati çeken Şahin, yaptıkları organizasyonun il sınırına taştığını kaydetti. Nevşehir geneli ve çevre illerden bir çok kuaförün seminere katılmak için Gülşehir'e geldiğini belirten Şahin, oda yönetimi olarak bu ve benzeri eğitimlere katılım olduğu müddetçe devam edeceklerini aktardı.

Eğitim sonunda Şahin, katılımcı kuaförlere sertifika, eğitimcilere ise plaket verdi.