Gülşehir'de, Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı

Gülşehir'de, Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı
Gülşehir'de, Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı
NEVŞEHİR (AA) - Gülşehir Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2015 yılı çalışmaları ve 2016 yılı bütçe görüşmeleri toplantısı...

NEVŞEHİR (AA) - Gülşehir Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2015 yılı çalışmaları ve 2016 yılı bütçe görüşmeleri toplantısı yapıldı.

Gülşehir Kaymakamlığı Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda ilçeye bağlı 21 köyün muhtarı katıldı.

Toplantıda 2015 yılı içerisinde yapılan yatırımlar hakkında köy muhtarlarına bilgi veren Gülşehir Kaymakamı Murat Ertekin, 2015 yılının ilçe için verimli geçtiğini çok önemli projeleri gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Gülşehir'e bağlı köylerin tamamında İl Özel İdaresinin katkıları ile 11 bin metrekare kilitli parke taş döşeme çalışması gerçekleştirdiklerini dile getiren Ertekin, köylerinin tamamında su depolarının modernizasyonunun tamamlandığını kaydetti.

Bazı köylerin içme su depolarının yeniden yapıldığını, diğer köylerdeki iyi durumdaki su depolarının iç ve dış kısmında tadilat yapılarak, hijyenik hale getirildiğini belirten Ertekin, köylerdeki bütün depolara güneş enerjili şamandıra sistemi taktırdıklarını söyledi.

Öğrenci sayısı çok olan Abuuşağı, Terlemez, Ovaören, Emmiler ve Gökçetoprak köylerindeki okul bahçelerine çocuk oyun parkı kurduklarını, kanalizasyonu olmayan Yakatarla köyüne 7 bin 450 metre hat döşenerek kanalizasyon yaptıklarını aktaran Ertekin, Terlemez, Kızılkaya, Fakuşağı, Şahinler ve Hacıhalili köylerine ilave kanalizasyon şebekesi yaptıklarını aktardı.

Yine Köylere Hizmet Götürme Birliği vasıtasıyla ilçe merkezine ortaöğretim öğrencileri için 100 yataklı karma öğrenci yurt binası yaptırdıklarını dile getiren Ertekin, 2016 yılında da ilçeye bağlı köylerin modern bir köye görünümüne kavuşturulması için çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.

Toplantı, 2016 yılı yatırım programı için köy muhtarlarının görüş ve taleplerinin dinlenmesinin ardından son buldu.