Gülşehir'de Okullararası Futbol Turnuvası başladı

Gülşehir'de Okullararası Futbol Turnuvası başladı
Gülşehir'de Okullararası Futbol Turnuvası başladı
NEVŞEHİR (AA) - Gülşehir Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) tarafından 23 Nisan Ulusal...

NEVŞEHİR (AA) - Gülşehir Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen okullararası futbol turnuvası başladı.

İlçe ve köylerindeki okullardan 8 takımın katılımıyla Gülşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü çim sahasında gerçekleştirilen turnuva, sponsor firmalar tarafından yaptırılan forma dağıtımıyla başladı.

Turnuvanın açılışında konuşan Gülşehir Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜFAD işbirliğinde gerçekleştirdikleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı futbol turnuvasının dostluk, kardeşlik içerisinde, centilmence, birlik ve beraberlik ortamında, tüm kesimler tarafından taktire şayan bir şekilde geçmesi dileğinde bulundu.

Turnuvayla öğrencilerin yeteneklerini ortaya koyma fırsatı bulabileceğini belirten Ceylan, geleceğin yıldız futbolcularının buralardan yetişeceğini kaydetti.

TÜFAD Nevşehir Şube Başkanı Kenan Gerçeker de TÜFAD'ın kuruluşunun 50. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye geneli 2002 - 2005 doğumlu çocuklara yönelik düzenledikleri futbol şenliklerinin bir ayağını da Gülşehir'de başlattıklarını kaydetti.

Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenledikleri turnuvayla çocukları kötü alışkanlıklardan koruma ve spora teşvik etmeyi amaçladıklarını vurgulayan Gerçeker, ayrıca bu turnuvalarda yetenekli çocukların tespit edilebildiğini ve milli takıma alt yapı oluşturduğunu aktardı.

Konuşmaların ardından turnuva, Ceylan'ın başlama vuruşuyla başladı.