Gülşehir'de sigara denetimi

Gülşehir'de sigara denetimi
Gülşehir'de sigara denetimi
NEVŞEHİR (AA) - Gülşehir ilçesinde kamu ve özel sektörlere ait kapalı alanlarda sigara içme yasağı kapsamında denetimler yapıldı.Nevşehir Valiliği,...

NEVŞEHİR (AA) - Gülşehir ilçesinde kamu ve özel sektörlere ait kapalı alanlarda sigara içme yasağı kapsamında denetimler yapıldı.

Nevşehir Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezinde görevli memurlarca oluşturulan sigara denetim ekipleri, Gülşehir ilçe merkezinde kapalı alanlarda sigara içenlere cezai işlemlerde bulundu. 

 Denetlemelerde 5 iş yerine uyarı veren sigara denetim ekipleri, daha önce uyarı alan ancak sigara içilmesine müsaade eden 3 işletmeciye cezai işlem uyguladı.

Denetimler sırasında kapalı mekanlarda sigara içilmemesi konusunda uyarılarda bulunan ekipler, iş yeri sahiplerine de 4207 Sayılı Tütün ve Tütün Mamulleri kullanımına ilişkin kanunda yapılan değişiklik hakkında da bilgilendirme yaptı.

"Sigara İçilmez" levhası bulunmayan iş yerleri de uyarılarak mevzuat gereği eksiklikleri tamamlamalarını isteyen ekipler, denetimlerin devam edeceğini, bu nedenle esnafı mağdur olmamak adına daha duyarlı olmaya davet etti.