Hacıbektaş'da, yetişkinlere ücretsiz internet eğitimi

Hacıbektaş'da, yetişkinlere ücretsiz internet eğitimi
Hacıbektaş'da, yetişkinlere ücretsiz internet eğitimi
NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde, halkın internetten daha fazla faydalanmasını sağlamak amacıyla uygulanan Kütüphan-e Türkiye...

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde, halkın internetten daha fazla faydalanmasını sağlamak amacıyla uygulanan Kütüphan-e Türkiye Projesi'ne vatandaşların ilgi gösterdiği bildirildi. 

Hacıbektaş Halk Kütüphanesi Müdürü Gönül Köseoğlu, yaptığı açıklamada, Bill ve Melinda Gates Vakfı'nın Küresel Kütüphaneler Girişimi tarafından desteklenen Kütüphan-e Türkiye Projesi'nin, halk kütüphanelerinin, vatandaşların gereksinim duydukları bilişim teknolojileri imkanlarını engelsiz bir biçimde hizmete sunan ve en üst düzeyde yararlanabilecekleri bir çekim merkezi haline dönüştürülmesini hedeflediğini söyledi. 

Bu çerçevede, ekonomik gücü olmayanlara, yaşı ne olursa olsun bilgisayar ve interneti öğretmek amacında olduklarını ifade eden Köseoğlu, "Mahalle muhtarları aracılığıyla halkımıza ulaşıyor, bire bir saha çalışması yapıyoruz. İnsanlarımıza bilgisayarın, internetin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. İnternet üzerinde yapabilecekleri işlemleri öğretiyoruz. İnsanlarımız artık bilgilerini daha da artırmak amacıyla kütüphanemize geliyor" dedi. 

Köseoğlu, İngilizce uzaktan eğitim paket programını da hayata geçireceklerini belirterek, "Özellikle öğrencilerimize ağırlık vereceğiz ve burada üç hedef kitle belirledik. Bunlar ilköğretim öğrencileri, üniversite öğrencileri ve İngilizce'ye meraklı olanlar. İngilizce'yi öğrensinler diye kütüphanemizde bulunan bilgisayarlara bir link eklenecek. Vereceğimiz şifreyle evlerinden ya da bulundukları il ya da ilçedeki kütüphanelerdeki bilgisayarlardan faydalanabilecekler" ifadelerini kullandı.